wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone płoty drewniane błyskawicznie się psują i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok i cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot należałoby poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od dokładnego i starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Jak zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów typ płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz